首頁 > ROHM Semiconductor代理商 > PMR25HZPFV4L00
影像僅供參考,以產品規格為準
PMR25HZPFV4L00
型號描述:
4 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Element
電流傳感電阻器 - SMD 1210 4mOhm 1% AEC-Q200
型號:
PMR25HZPFV4L00
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
1W
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Height - Seated (Max)
0.019" (0.47mm)
Failure Rate
Resistance
4 mOhms