PMR25HZPJV2L0
型號描述:
2 mOhms ±5% 1W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Element
電流傳感電阻器 - SMD 1210 2mOhm 5% AEC-Q200
型號:
PMR25HZPJV2L0
品牌:
ROHM Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
2 mOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Composition
Metal Element
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package
1210
Ratings
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.019" (0.47mm)