PMR100HZPFV3L00
- 型號描述:
3 mOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Element
RES 0.003 OHM 1% 2W 2512
- 型號:
- PMR100HZPFV3L00
- 品牌:
- Rohm Semiconductor
數量:
- Resistance
- 3 mOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 2W
- Composition
- Metal Element
- Features
- Automotive AEC-Q200, Current Sense
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 2512 (6332 Metric)
- Supplier Device Package
- 2512
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.67mm)