PMR100HZPFU7L00
- 型號描述:
7 mOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Element
RES 0.007 OHM 1% 2W 2512
- 型號:
- PMR100HZPFU7L00
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 2W
- Tolerance
- ±1%
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- Number of Terminations
- 2
- Height - Seated (Max)
- 0.019" (0.47mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 7 mOhms