PCH1C471MCL1GS
- 型號描述:
470 μF 16 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 22mOhm 4000 Hrs @ 135°C
- 型號:
- PCH1C471MCL1GS
- 品牌:
- Nichicon America
- 交期:
- 7-12工作天
- 點擊查看即時庫存
起訂量:35
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - SMD
- Size / Dimension
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Polymer
- Operating Temperature
- -55°C ~ 135°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 22mOhm
- Lifetime @ Temp.
- 4000 Hrs @ 135°C
- Surface Mount Land Size
- 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.335" (8.50mm)
- Capacitance
- 470 µF
- Voltage - Rated
- 16 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 95 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 1.9 A @ 100 kHz