首頁 > Nichicon代理商 > PCH1H820MCL6GS
影像僅供參考,以產品規格為準
PCH1H820MCL6GS
型號描述:
82 μF 50 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 26mOhm 4000 Hrs @ 135°C
有機聚合鋁電容器 82UF 50V ESR=26
型號:
PCH1H820MCL6GS
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
26mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 135°C
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max)
0.398" (10.10mm)
Capacitance
82 µF
Voltage - Rated
50 V
Ripple Current @ Low Frequency
105 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.1 A @ 100 kHz