首頁 > Nichicon代理商 > PCH1V331MCL1GS
影像僅供參考,以產品規格為準
PCH1V331MCL1GS
型號描述:
有機聚合鋁電容器 330UF 35V ESR=16
型號:
PCH1V331MCL1GS
原廠包裝量:
400
Capacitance
330 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
16mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 135°C
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Ripple Current @ Low Frequency
140 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.8 A @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.504" (12.80mm)
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)