首頁 > Nichicon代理商 > PCH1H121MCL2GS
影像僅供參考,以產品規格為準
PCH1H121MCL2GS
型號描述:
有機聚合鋁電容器 120UF 50V ESR=25
型號:
PCH1H121MCL2GS
品牌:
Nichicon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
400
起訂量:1 倍增量:1
Type
Polymer
Capacitance
120 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 135°C
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
105 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.1 A @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.476" (12.10mm)
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)