首頁 > Nichicon代理商 > PCH1C471MCL1GS
影像僅供參考,以產品規格為準
PCH1C471MCL1GS
型號描述:
470 μF 16 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 22mOhm 4000 Hrs @ 135°C
有機聚合鋁電容器 16V 470uf 20% chip type, polymer, high temp.
型號:
PCH1C471MCL1GS
品牌:
Nichicon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Type
Polymer
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
22mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 135°C
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max)
0.335" (8.50mm)
Capacitance
470 µF
Voltage - Rated
16 V
Ripple Current @ Low Frequency
95 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.9 A @ 100 kHz