25LC040A-I/P
型號描述:
EEPROM 4K 512X8 2.5V SER EE IND
型號:
25LC040A-I/P
品牌:
Microchip Technology
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
60
起訂量:1 倍增量:1
DigiKey Programmable
Not Verified
Memory Type
Non-Volatile
Memory Format
EEPROM
Technology
EEPROM
Memory Size
4Kbit
Memory Organization
512 x 8
Memory Interface
SPI
Clock Frequency
10 MHz
Write Cycle Time - Word, Page
5ms
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
8-DIP (0.300", 7.62mm)