首頁 > Kemet代理商 > C4AQIBW5300A3LJ
影像僅供參考,以產品規格為準
C4AQIBW5300A3LJ
型號描述:
30 μF Film Capacitor 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial - 4 Leads
型號:
C4AQIBW5300A3LJ
品牌:
Kemet
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:8 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±5%
Features
Package / Case
Radial - 4 Leads
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing
1.476" (37.50mm)
Termination
PC Pins
Ratings
AEC-Q200
Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
800V
Height - Seated (Max)
1.780" (45.20mm)
Capacitance
30 µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.2 mOhms
Size / Dimension
1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)