首頁 > KEMET代理商 > C4AQOLW5100P36J
影像僅供參考,以產品規格為準
C4AQOLW5100P36J
型號描述:
薄膜電容器 900V 10 uF 125C 5% 4 Pin LS=37.5 mm AEC-Q200
型號:
C4AQOLW5100P36J
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
60
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
10 µF
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
900V
Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)
8.1 mOhms
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial - 4 Leads
Size / Dimension
1.654" L x 1.378" W (42.00mm x 35.00mm)
Height - Seated (Max)
0.953" (24.20mm)
Termination
PC Pins
Lead Spacing
1.476" (37.50mm)