首頁 > Kemet代理商 > C4AQCBW5300A3JJ
影像僅供參考,以產品規格為準
C4AQCBW5300A3JJ
型號描述:
30 μF Film Capacitor 650V Polypropylene (PP), Metallized Radial - 4 Leads
型號:
C4AQCBW5300A3JJ
品牌:
Kemet
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:7 倍增量:1
Capacitance
30 µF
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
650V
Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.6 mOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial - 4 Leads
Size / Dimension
1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)
Height - Seated (Max)
1.465" (37.20mm)
Termination
PC Pins
Lead Spacing
1.476" (37.50mm)