C4AQLBW6100A3MK
- 型號描述:
100 μF Film Capacitor 500V Polypropylene (PP), Metallized Radial - 4 Leads
- 型號:
- C4AQLBW6100A3MK
- 品牌:
- KEMET Corporation
- 交期:
- 6-9工作天
- 原廠包裝量:
- 1
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±10%
- Features
- Package / Case
- Radial - 4 Leads
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Applications
- Automotive; DC Link, DC Filtering
- Lead Spacing
- 2.067" (52.50mm)
- Termination
- PC Pins
- Ratings
- AEC-Q200
- Dielectric Material
- Polypropylene (PP), Metallized
- Voltage Rating - AC
- Voltage Rating - DC
- 500V
- Height - Seated (Max)
- 1.783" (45.30mm)
- Capacitance
- 100 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 3 mOhms
- Size / Dimension
- 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)