C4AQLBW5500M3JK
- 型號描述:
50 μF Film Capacitor 500V Polypropylene (PP), Metallized Radial - 4 Leads
CAP FILM 50UF 10% 500VDC RADIAL
- 型號:
- C4AQLBW5500M3JK
- Tolerance
- ±10%
- Features
- Low ESL
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Lead Spacing
- 1.476" (37.50mm)
- Voltage Rating - DC
- 500V
- Height - Seated (Max)
- 1.465" (37.20mm)
- Capacitance
- 50 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 2.8 mOhms
- Size / Dimension
- 1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)