C4AQJBW5500M3OJ
- 型號描述:
50 μF Film Capacitor 700V Polypropylene (PP), Metallized Radial - 4 Leads
CAP FILM 50UF 5% 700VDC RADIAL
- 型號:
- C4AQJBW5500M3OJ
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Low ESL
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Lead Spacing
- 1.476" (37.50mm)
- Voltage Rating - DC
- 700V
- Height - Seated (Max)
- 1.976" (50.20mm)
- Capacitance
- 50 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 2.3 mOhms
- Size / Dimension
- 1.654" L x 1.378" W (42.00mm x 35.00mm)