C4AQGBW5500P3JK
- 型號描述:
50 μF Film Capacitor 450V Polypropylene (PP), Metallized Radial - 4 Leads
CAP FILM 50UF 10% 450VDC RADIAL
- 型號:
- C4AQGBW5500P3JK
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±10%
- Features
- Long Life, Low ESL
- Package / Case
- Radial - 4 Leads
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive; DC Link, DC Filtering
- Lead Spacing
- 1.476" (37.50mm)
- Termination
- PC Pins
- Ratings
- AEC-Q200
- Dielectric Material
- Polypropylene (PP), Metallized
- Voltage Rating - AC
- Voltage Rating - DC
- 450V
- Height - Seated (Max)
- 1.465" (37.20mm)
- Capacitance
- 50 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 3.1 mOhms
- Size / Dimension
- 1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)