首頁 > KEMET代理商 > C4AQCBW5500A3OJ
影像僅供參考,以產品規格為準
C4AQCBW5500A3OJ
型號描述:
50 μF Film Capacitor 650V Polypropylene (PP), Metallized Radial - 4 Leads
CAP FILM 50UF 5% 650VDC RADIAL
型號:
C4AQCBW5500A3OJ
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±5%
Features
Package / Case
Radial - 4 Leads
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing
1.476" (37.50mm)
Termination
PC Pins
Ratings
AEC-Q200
Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC
Voltage Rating - DC
650V
Height - Seated (Max)
1.976" (50.20mm)
Capacitance
50 µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
2 mOhms
Size / Dimension
1.654" L x 1.378" W (42.00mm x 35.00mm)