首頁 > KEMET代理商 > C4AF9EW5500F3BK
影像僅供參考,以產品規格為準
C4AF9EW5500F3BK
型號描述:
50 μF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial - 4 Leads
CAP FILM 50UF 630VDC RDL 4 LEAD
型號:
C4AF9EW5500F3BK
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Box
Tolerance
±10%
Features
Package / Case
Radial - 4 Leads
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
2.067" (52.50mm)
Termination
PC Pins
Ratings
AEC-Q200
Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V
Height - Seated (Max)
2.571" (65.30mm)
Capacitance
50 µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.6 mOhms
Size / Dimension
2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm)