C4AEQBW5270A3NJ
- 型號描述:
27 μF Film Capacitor 1100V (1.1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
CAP FILM 27UF 5% 1.1KVDC RADIAL
- 型號:
- C4AEQBW5270A3NJ
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Package / Case
- Radial
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Applications
- DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
- Lead Spacing
- 1.969" (50.00mm)
- Termination
- PC Pins
- Ratings
- Dielectric Material
- Polypropylene (PP), Metallized
- Voltage Rating - AC
- Voltage Rating - DC
- 1100V (1.1kV)
- Height - Seated (Max)
- 1.969" (50.00mm)
- Capacitance
- 27 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 4.9 mOhms
- Size / Dimension
- 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)