IPB80R290C3AATMA2
- 型號描述:
N-Channel 800 V 17A (Tc) 227W (Tc) Surface Mount PG-TO263-3-2
- 型號:
- IPB80R290C3AATMA2
- 品牌:
- Infineon Technologies
- 交期:
- 6-9工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
- FET Type
- N-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 800 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 17A (Tc)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 290mOhm @ 11A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 3.9V @ 1mA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 117 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 2300 pF @ 100 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 227W (Tc)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 150°C (TJ)