IPB65R660CFDAATMA1
- 型號描述:
N-Channel 650 V 6A (Tc) 62.5W (Tc) Surface Mount PG-TO263-3
- 型號:
- IPB65R660CFDAATMA1
- 交期:
- 7-12工作天
數量:
- Operating Temperature
- -40°C ~ 150°C (TJ)
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 6A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 660mOhm @ 3.2A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 62.5W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4.5V @ 200µA
- Grade
- Automotive
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 650 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 20 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 543 pF @ 100 V