IPB65R190CFD7AATMA1
- 型號描述:
N-Channel 650 V 14A (Tc) 77W (Tc) Surface Mount PG-TO263-3
- 型號:
- IPB65R190CFD7AATMA1
- 品牌:
- Infineon Technologies
- 交期:
- 7-12工作天
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -40°C ~ 150°C (TJ)
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- FET Type
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 14A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 190mOhm @ 6.4A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 77W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4.5V @ 320µA
- Supplier Device Package
- PG-TO263-3
- Grade
- Automotive
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 650 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 28 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 1291 pF @ 400 V