IPB65R125C7ATMA2
- 型號描述:
N-Channel 650 V 18A (Tc) 101W (Tc) Surface Mount PG-TO263-3
MOSFET N-CH 650V 18A TO263-3
- 型號:
- IPB65R125C7ATMA2
- 交期:
- 5-8工作天
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 18A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 125mOhm @ 8.9A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 101W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4V @ 440µA
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 650 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 35 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 1670 pF @ 400 V