IPB65R115CFD7AATMA1
- 型號描述:
N-Channel 650 V 21A (Tc) 114W (Tc) Surface Mount PG-TO263-3
- 型號:
- IPB65R115CFD7AATMA1
- 品牌:
- Infineon Technologies
- 交期:
- 7-12工作天
數量:
- Operating Temperature
- -40°C ~ 150°C (TJ)
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 21A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 115mOhm @ 9.7A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 114W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4.5V @ 490µA
- Grade
- Automotive
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 650 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 41 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 1950 pF @ 400 V