首頁 > Infineon Technologies代理商 > IPB65R075CFD7AATMA1
影像僅供參考,以產品規格為準
IPB65R075CFD7AATMA1
型號描述:
N-Channel 650 V 32A (Tc) 171W (Tc) Surface Mount PG-TO263-3
AUTOMOTIVE_COOLMOS PG-TO263-3
型號:
IPB65R075CFD7AATMA1
品牌:
Infineon Technologies
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
32A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
75mOhm @ 16.4A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
171W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
4.5V @ 820µA
Supplier Device Package
PG-TO263-3
Grade
Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
650 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
68 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
3288 pF @ 400 V