IPB65R090CFD7ATMA1
- 型號描述:
N-Channel 650 V 25A (Tc) 127W (Tc) Surface Mount PG-TO263-3
- 型號:
- IPB65R090CFD7ATMA1
- 品牌:
- INFINEON
- 交期:
- 10-15工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 25A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 90mOhm @ 12.5A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 127W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4.5V @ 630µA
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 650 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 53 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 2513 pF @ 400 V