IPB65R045C7ATMA2
- 型號描述:
N-Channel 650 V 46A (Tc) 227W (Tc) Surface Mount PG-TO263-3
- 型號:
- IPB65R045C7ATMA2
- 品牌:
- INFINEON
- 交期:
- 10-15工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- FET Type
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 46A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 45mOhm @ 24.9A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 227W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4V @ 1.25mA
- Supplier Device Package
- PG-TO263-3
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 650 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 93 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 4340 pF @ 400 V