IPB095N20NM6ATMA1
- 型號描述:
N-Channel 200 V 13A (Ta), 116A (Tc) 3.8W (Ta), 300W (Tc) Surface Mount PG-TO263-3-U01
- 型號:
- IPB095N20NM6ATMA1
- 品牌:
- INFINEON
- 交期:
- 7-12工作天
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- FET Type
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 13A (Ta), 116A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 8.7mOhm @ 62A, 15V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 3.8W (Ta), 300W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4.5V @ 186µA
- Supplier Device Package
- PG-TO263-3-U01
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V, 15V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 200 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 66 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 5500 pF @ 100 V