首頁 > INFINEON代理商 > IPB017N10N5LFATMA1
影像僅供參考,以產品規格為準
IPB017N10N5LFATMA1
型號描述:
N-Channel 100 V 180A (Tc) 313W (Tc) Surface Mount PG-TO263-7
型號:
IPB017N10N5LFATMA1
品牌:
INFINEON
交期:
10-15工作天
原廠包裝量:
1000
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-263-7, D2PAK (6 Leads + Tab)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
180A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
1.7mOhm @ 100A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
313W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
4.1V @ 270µA
Supplier Device Package
PG-TO263-7
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
195 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
840 pF @ 50 V