EGXF630ELL821MK35S
- 型號描述:
820 μF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 44mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 125°C
- 型號:
- EGXF630ELL821MK35S
- 品牌:
- CHEMI-CON
- 交期:
- 7-12工作天
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.492" Dia (12.50mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Ratings
- AEC-Q200
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 44mOhm @ 100kHz
- Lifetime @ Temp.
- 3000 Hrs @ 125°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 1.437" (36.50mm)
- Capacitance
- 820 µF
- Voltage - Rated
- 63 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 1.656 A @ 120 Hz