首頁 > Chemi-Con代理商 > EGXF350ELL332MM25S
影像僅供參考,以產品規格為準
EGXF350ELL332MM25S
型號描述:
鋁質電解電容器 - 徑向插件式 35VDC 3300uF Tol 20% 18x25mm AEC-Q200
型號:
EGXF350ELL332MM25S
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.709" Dia (18.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Ratings
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
20mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.043" (26.50mm)
Capacitance
3300 µF
Voltage - Rated
35 V
Ripple Current @ Low Frequency
2.4 A @ 120 Hz