首頁 > Chemi-Con代理商 > EGXA401VSN331MA30L
影像僅供參考,以產品規格為準
EGXA401VSN331MA30L
型號描述:
330 μF 400 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 125°C
鋁質電解電容器 - 徑向插件式 330uF 400V
型號:
EGXA401VSN331MA30L
品牌:
Chemi-Con
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
200
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
330 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
400 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
1.48 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.1164 A @ 50 kHz
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)
1.280" (32.50mm)