首頁 > Chemi-Con代理商 > EGXF500ELL391MU15S
影像僅供參考,以產品規格為準
EGXF500ELL391MU15S
型號描述:
鋁質電解電容器 - 徑向插件式 50VDC 390uF Tol 20% 14.5x15mm AEC-Q200
型號:
EGXF500ELL391MU15S
品牌:
Chemi-Con
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.571" Dia (14.50mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Ratings
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
120mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.650" (16.50mm)
Capacitance
390 µF
Voltage - Rated
50 V
Ripple Current @ Low Frequency
545 mA @ 120 Hz