首頁 > Chemi-Con代理商 > EGXF630ELL821MK35S
影像僅供參考,以產品規格為準
EGXF630ELL821MK35S
型號描述:
鋁質電解電容器 - 徑向插件式 63VDC 820uF Tol 20% 12.5x35mm AEC-Q200
型號:
EGXF630ELL821MK35S
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Ratings
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
44mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.437" (36.50mm)
Capacitance
820 µF
Voltage - Rated
63 V
Ripple Current @ Low Frequency
1.656 A @ 120 Hz