首頁 > YAGEO代理商 > RC0805JR-07200RL
影像僅供參考,以產品規格為準
RC0805JR-07200RL
型號描述:
200 Ohms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thick Film
型號:
RC0805JR-07200RL
品牌:
YAGEO
交期:
10-15工作天
原廠包裝量:
5000
Resistance
200 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Composition
Thick Film
Features
Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)