首頁 > YAGEO代理商 > RC0805FR-075R49L
影像僅供參考,以產品規格為準
RC0805FR-075R49L
型號描述:
5.49 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thick Film
厚膜電阻器 - SMD General Purpose Chip Resistor 0805, 5.49Ohms, 1%, 1/8W
型號:
RC0805FR-075R49L
品牌:
YAGEO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
5.49 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Composition
Thick Film
Features
Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package
0805
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)