首頁 > YAGEO代理商 > RC0805JR-071M5L
影像僅供參考,以產品規格為準
RC0805JR-071M5L
型號描述:
型號:
RC0805JR-071M5L
品牌:
YAGEO
交期:
10-18工作天
原廠包裝量:
5000
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Tolerance
±5%
Features
Moisture Resistant
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Failure Rate
Resistance
1.5 MOhms