首頁 > YAGEO代理商 > RC0805FR-07820KL
影像僅供參考,以產品規格為準
RC0805FR-07820KL
型號描述:
820 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thick Film
型號:
RC0805FR-07820KL
品牌:
YAGEO
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
起訂量:100 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Tolerance
±1%
Features
Moisture Resistant
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0805
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Failure Rate
Resistance
820 kOhms