RC0805FR-0736KL
- 型號描述:
36 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RES 36K OHM 1% 1/8W 0805
- 型號:
- RC0805FR-0736KL
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Resistance
- 36 kOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.125W, 1/8W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Moisture Resistant
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Supplier Device Package
- 0805
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.024" (0.60mm)