首頁 > YAGEO代理商 > RC0805FR-072K26L
影像僅供參考,以產品規格為準
RC0805FR-072K26L
型號描述:
2.26 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thick Film
型號:
RC0805FR-072K26L
交期:
10-15工作天
原廠包裝量:
5000
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Failure Rate
Resistance
2.26 kOhms