首頁 > YAGEO代理商 > RC0603JR-071K5L
影像僅供參考,以產品規格為準
RC0603JR-071K5L
型號描述:
1.5 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RES 1.5K OHM 5% 1/10W 0603
型號:
RC0603JR-071K5L
品牌:
YAGEO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Resistance
1.5 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
0603
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)