首頁 > YAGEO代理商 > RC0603FR-1325K5L
影像僅供參考,以產品規格為準
RC0603FR-1325K5L
型號描述:
25.5 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RES 25.5K OHM 1% 1/10W 0603
型號:
RC0603FR-1325K5L
品牌:
YAGEO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:20000 倍增量:1
Resistance
25.5 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Composition
Thick Film
Features
Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)