首頁 > YAGEO代理商 > RC0603FR-078R06L
影像僅供參考,以產品規格為準
RC0603FR-078R06L
型號描述:
8.06 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RES 8.06 OHM 1% 1/10W 0603
型號:
RC0603FR-078R06L
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Resistance
8.06 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)