RC0603FR-0711K3L
- 型號描述:
11.3 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RES 11.3K OHM 1% 1/10W 0603
- 型號:
- RC0603FR-0711K3L
- 品牌:
- YAGEO
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 5000
數量:
- Resistance
- 11.3 kOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.1W, 1/10W
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.022" (0.55mm)