RC0603FR-0710RL
- 型號描述:
10 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thick Film
- 型號:
- RC0603FR-0710RL
- 品牌:
- YAGEO / YAGEO AMERICA
- 交期:
- 6-9工作天
- 原廠包裝量:
- 5000
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.1W, 1/10W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Moisture Resistant
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Composition
- Thick Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 0603
- Height - Seated (Max)
- 0.022" (0.55mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 10 Ohms