RC0402FR-07249RL
- 型號描述:
249 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RES 249 OHM 1% 1/16W 0402
- 型號:
- RC0402FR-07249RL
- Resistance
- 249 Ohms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.063W, 1/16W
- Features
- Moisture Resistant
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.016" (0.40mm)