RC0402FR-07221RL
- 型號描述:
221 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RES 221 OHM 1% 1/16W 0402
- 型號:
- RC0402FR-07221RL
- 品牌:
- YAGEO
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Power (Watts)
- 0.063W, 1/16W
- Tolerance
- ±1%
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Height - Seated (Max)
- 0.016" (0.40mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 221 Ohms