首頁 > YAGEO代理商 > RC0201FR-07330KL
影像僅供參考,以產品規格為準
RC0201FR-07330KL
型號描述:
330 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Moisture Resistant Thick Film
型號:
RC0201FR-07330KL
交期:
10-16工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Tolerance
±1%
Features
Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Number of Terminations
2
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)
Failure Rate
Resistance
330 kOhms