首頁 > YAGEO代理商 > RC0201FR-0725R5L
影像僅供參考,以產品規格為準
RC0201FR-0725R5L
型號描述:
25.5 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RES 25.5 OHM 1% 1/20W 0201
型號:
RC0201FR-0725R5L
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:10000 倍增量:1
Resistance
25.5 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)